Костандово – където традициите и историята са живи!
Някъде далеч там, скрито в полите на Родопите се намира китното градче Костандово! То е едно от най-старите селища, възникнали в покрайнините на Чепинската котловина. От далечната 1515г.,когато е основано, до ден днешен, в него цари уют, спокойствие и мир. Важно място заемат вековните традиции и обичаи, устояли под натиска на не милостивото време и годините на мъчения и робство,сплотявайки красивото малко градче и всеотдайното му и трудолюбиво население.
В региона на град Костандово има множество възможности за природен и културен туризъм. Препоръчваме ви да посетите местния музей, местността Алков камък, връх Мел. В близост се намира и село Дорково, където можете да се разходите до крепост Цепина, Палеонтологияния музей и още много природни и културни забележителности.
Резервирай в най-добрите места за настаняване наоколо на най-добрите цени тук:
Интересни места и маршрути в град Костандово
Полезна информация и често задавани въпроси
913 метра.
Връх “Мел”
Основано е 1515г.
4456 души – предбояване от (15 юни 2020 г.)
Икономиката на града е зависима от дърво-преработвателната промишленост, която е основен работодател в района.
kostandovo@rakitovo.bg
Района е богат на различни видове забележителности. Разгледайте секция свободно време за да се ориентирате какво можете да видите.
Общината е със смесено население от българи, българо-мохамедани, роми и армъни(власи). Всички етнически групи живеят в хармония и спокойствие – общината се гордее със своята етническа толерантност.
Използвайте формата за контакт в секция свържи се с нас на този уеб сайт за да зададете вашите въпроси – ще ви съдействаме с каквото можем!
Ракитово се намира в западната част на Родопите. Разположен е в югоизточната част на Чепинската котловина, в средната част на която се намира гр. Велинград отстоящ на 12 km.
Дорково е село скътано в Чепинското корито на Западните Родопи. Историята му като селище се преплита със славното величие на средновековната крепост Цепина и се губи назад във времето.
“Няма човек, който да обгърне Родопа с един поглед. Няма връх, на който да се изкачиш, та да я познаеш с един поглед. Трябва да я извървиш и да я изстрадаш, та после да я събереш в сърцето си и да я погледнеш – ала трябва да имаш сърце на орел. Не можеш да видиш Родопа с очите си, трябва да я видиш със сърцето си. Със затворени очи, в себе си.”
“Който не е видял Родопите през живота си, той не е видял България!”